Шизофренія є важкою формою розладу психіки, яке супроводжується роздвоєнням емоційно-вольової та інтелектуальної функцій. Хвора людина вже не може дотримуватися звичного способу життя, нормально сприймати реальність, у неї спостерігаються патологічні зміни в поведінці. Саме вони і не дають людині жити спокійно. Шизофренія шкодить не тільки здоров’ю та особистому життю хворого, але і оточуючим його людям. Нерідко перепади настрою і агресивний стан впливають і на настрій інших людей. Якщо у близької людини з’явилися симптоми цього захворювання, то слід негайно вирішувати цю проблему.
Розвиток хвороби не прийнято пов’язувати з оточуючими факторами. Воно виникає через порушення внутрішніх функцій людського організму. Якщо вчасно не почати лікування, то можливі серйозні ускладнення. У більшості випадків самостійне лікування не є ефективним, тому відразу ж слід звернутися за допомогою до фахівців. Досвідчені медики КНП «Миколаївський обласний центр психічного здоров’я» МОР зможуть провести повне обстеження пацієнта, визначать наявність і рівень проблеми, а також зможуть розпланувати процес лікування і, найголовніше, вилікувати хворого від цієї недуги.
Що стосується жінок, то захворювання у них проявляється у формі нападів, що супроводжуються наступними симптомами: марення, параноя, постійні галюцинації і т.д. Також у них можуть формуватися конфліктні і неприємні ситуації з оточуючими на тлі соціальних інтересів, через це псуються відносини з рідними, друзями, колегами.
У жінок шизофренія може проявлятися у віці від 27 до 37 років, а в період менструації симптоми можуть загострюватися — це виникає через різку зміну гормонального фону. Якщо напад виявився тільки один раз, медики не завжди можуть діагностувати стійке захворювання.
У чоловіків хвороба розвивається раніше і набагато стрімкіше, ніж у жінок. Вік розвитку хвороби — від 15 до 35 років. Навіть підлітки можуть отримати відповідний діагноз. До речі, багато досліджень довели, що у самотніх чоловіків така проблема зустрічається в 4 рази частіше, ніж у одружених. Ймовірно, у холостяків набагато більше вільного часу, щоб загнати себе в депресію.
В основному, чоловіча шизофренія супроводжується кількома характерними симптомами: хворий ізолюється від інших людей, у нього з’являється агресія без об’єктивних причин, людина починає чути в голові дивні голоси і страждати манією переслідування.
Точні причини розвитку захворювання до цих пір не виявлено, але завдяки деяким дослідженням медики не виключають зв’язок шизофренії з генетикою. У більшості випадків хворіють ті люди, чиї близькі чи далекі родичі вже стикалися з такою проблемою або іншими психічними розладами. Можливо, родичі мали ще й схильність до суїциду, психози і депресії. Все це може вплинути на дітей, онуків і інших спадкоємців.
В медицині вже досить поширена теорія про те, що розвиток шизофренії допускається у тих жінок, які народили дитину. Доказів немає, але дослідники вважають, що післяродова депресія здатна стати каталізатором для прояву захворювання. Також відзначають наявність і інших проблем: наркоманія, алкоголізм, соціальні фактори.
У хвороби є кілька основних стадій і форм. Все залежить від характеру прояву і інтенсивності симптомів. На сьогоднішній день медики виділяють чотири основні форми захворювання:
Також фахівці виділяють три основні стадії перебігу захворювання:
Фахівці КНП «Миколаївський обласний центр психічного здоров’я» МОР допомагають вирішити дану проблему своїм пацієнтам ефективно і якісно. Для лікування пацієнтів, які хворі на шизофренію, використовується комплексний підхід. Він включає в себе два основні методи:
Перед початком терапії хворий здає аналізи, проводиться повне обстеження, після якого лікар-психіатр індивідуально підбирає препарати і розписує план лікування. Слід зазначити, що всі процедури призначаються з урахуванням характеру перебігу захворювання, тому процес терапії у чоловіків може відрізнятися від лікування жіночої шизофренії. Не варто забувати і про те, що пацієнтам ще важлива підтримка рідних і близьких, адже саме вони зможуть мотивувати хворого до якнайшвидшого одужання.